Cążki do paznokci: co warto wiedzieć przed ich wyborem?

To nie jest żadna nowość, dlaczego warto mieć krótkie paznokcie. Brud może łatwo gromadzić się w tych dłuższych, dzięki nim mogą także łatwiej rozprzestrzeniać się infekcje. Konieczne jest to, by paznokcie były wolne od brudu, jak również to, by podczas przycinania paznokci używać najlepszych narzędzi.

Jednak wybór odpowiednich cążków do paznokci nie jest tak przyziemny, jak ci się wydaje. Musisz mieć świadomość pewnych rzeczy, takich jak ostrość i wytrzymałość, zanim pójdziesz do sklepu, aby uzyskać cążki do paznokci dla siebie.

Od czego zacząć wybór cążków do paznokci?

Przed rozpoczęciem polowania na najlepsze cążki do paznokci warto najpierw zbadać i zrozumieć swoje paznokcie. Paznokieć jest ochronną powłoką palców rąk i nóg. Składa się z płytki paznokcia, macierzy i łożyska. Składa się też z białek i keratyny i zazwyczaj rośnie średnio 2,5 milimetra w miesiącu.

Teraz, gdy masz już niewielkie pojęcie o paznokciu, nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej na temat cążków do paznokci. Cążki do paznokci, zwane również obcinaczkami, są prostymi maszynami używanymi do przycinania paznokci w stopach i dłoniach. Zwykle są wykonane ze stali nierdzewnej, ale dostępne są wersje aluminiowe i inne.

Nie ma jednoznacznych informacji na temat tego, kto wynalazł pierwsze urządzenie do przycinania paznokci, ale powszechnie przyjmuje się, że pojawiły się one bardzo wcześnie w historii ludzkości. Ludzie prymitywni, według historyków, używali już surowych, ostrych brzytew do obcięcia paznokci i włosów lub po prostu robili to za pomocą zębów (fuj!). Cążki do paznokci stały się popularne dopiero od 1940 roku, kiedy stały się tańsze i łatwiejsze w użyciu.