Standardowe maski CPAP – czy warto jest je zakupić?

Wielu ludzi gromadzi w swoim własnym domu wyposażenie medyczne, aby w razie potrzeby być gotowym na udzielenie profesjonalnej pomocy swoim bliskim. Każdy, kto mieszka z osobą cierpiącą na schorzenia układu oddechowego, powinien zainwestować w odpowiednią aparaturę, dzięki której będzie mógł ustabilizować jej wymianę gazową w razie duszności. Profesjonalne maski CPAP są o wiele skuteczniejsze od klasycznych metod, jak choćby sztuczne oddychanie, a można zastosować je w niemal każdych okolicznościach.

Ile kosztuje profesjonalna maska CPAP?

Jeśli interesuje nas wyposażenie się w dobrą maskę CPAP (https://mfzaar.pl/kategoria-produktu/maska-cpap/?v=9b7d173b068d), będziemy musieli przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju produkt nas interesuje. Najczęściej stosuje się standardowe urządzenia o niezautomatyzowanym działaniu. Opierają się one na prostej pompie powietrznej, która reguluje ciśnienie w drogach oddechowych, udrażniając je i pozwalając na stabilną wymianę gazową. Cena tego typu sprzętu zazwyczaj oscyluje wokół trzech tysięcy złotych, aczkolwiek można uzyskać na nie dofinansowanie, pod warunkiem że pilnie takiej maski potrzebujemy.

Czy maska CPAP to konieczność?

Tak naprawdę, nie istnieje wiele alternatyw dla profesjonalnej maski CPAP. Jest to urządzenie zaprojektowane przez doświadczonych medyków, którego jedynym zadaniem jest asystowanie w oddychaniu. Nie da się tego osiągnąć na inne sposoby, a przynajmniej nie w takim stopniu, jaki oferuje maska stałego ciśnienia dodatniego. Rozsądniej jest zdecydować się na taki, pojedynczy wydatek niż męczyć się ze swoją chorobą i narażać na związane z nią, znacznie poważniejsze powikłania.