Kiedy potrzebne są wkładki ortopedyczne na indywidualne zamówienie?

W sklepach z artykułami medycznymi i ortopedycznymi można zawsze kupić gotowe wkładki do obuwia. W zależności od potrzeb, pacjent może dopasować odpowiednie rozwiązanie dla swoich stóp. Jeżeli jednak lekarz stwierdza koślawość stopy lub płaskostopie poprzeczne, znacznie lepszym rozwiązaniem dla takiego pacjenta będą wkładki ortopedyczne na zamówienie. Takie wkładki są bowiem idealnie dopasowane do potrzeb konkretnego pacjenta i odpowiednio stymulują jego więzadła i powięzi do działania.

Gdzie wykonuje się wkładki ortopedyczne na zamówienie?

Chcąc zapewnić swoim stopom maksymalne wsparcie i jednocześnie komfort, najlepiej szukać specjalistów, którzy wkładki wykonują ręcznie. Wówczas istnieje gwarancja, że taka wkładka idealnie odwzoruje stopę i w odpowiednim miejscu będzie ją stymulować, nie rozleniwiając powięzi. Takie wkładki ortopedyczne na zamówienie wykonuje się zwykle po pomiarach stopy oraz komputerowym badaniu, które jest najdokładniejsze i idealnie obrazuje problemy, jakie pojawiają się wśród więzadeł.

Jak długo trzeba nosić wkładki ortopedyczne?

Długość takiego leczenia zależy od konkretnej sytuacji oraz od rodzaju diagnozy lekarskiej. Zdarza się, że pacjenci zmuszeni są całe życie korzystać z wkładek ortopedycznych, ponieważ ich wady nie da się zniwelować. Najczęściej jednak, w przypadku płaskostopia czy innej koślawości, wystarczy kilka miesięcy stosowania wkładek oraz wykonywania zaleconych przez lekarza ćwiczeń, aby odczuć wyraźną poprawę.